„zitra“ je globální umělecký projekt. Skládá se z bílých vlajek s nápisem v národním jazyce příslušného výstavního místa. Vlajky vyrobené z biologicky rozložitelného materiálu zůstávají viset, dokud je vítr neroztrhne.


Kvůli měnícím se klimatickým podmínkám na Zemi přibývá větrů. Opotřebení vlajky toto a zároveň zmenšující se budoucnost pro budoucí generace vizualizuje. Celosvětové rozšíření barevně neutrální vlajky je založeno na pochopení, že lidstvo má společnou globální odpovědnost za budoucnost bez ohledu na národní zájmy. Cílem projektu je prezentovat vlajky na uměleckých výstavách, ve veřejném prostoru, na všech kontinentech a v co největším počtu zemí a dokumentovat to.
Přátelé a rodina Mauritů jsou odhodláni šířit vlajku, protože 3. března 2023 zmizel na El Hierro. Mauritové již vyvěšovali vlajky na výstavách v Polsku, Portugalsku a jednu ve volné přírodě na El Hierro. Pokud byste chtěli vlajku veřejně vyvěsit kdekoli na světě, rádi vám zašleme její kopii. Je také možné vyrobit si vlastní vlajky podle předlohy mauritské vlajky, návod k tomu najdete pod textem. Pro dokumentaci rádi obdržíme fotografie vlajek z celého světa, které budou zveřejněny později.