„jutro” to globalny projekt artystyczny. Składa się z białych flag z nadrukowanym słowem w języku narodowym danego miejsca wystawy. Flagi wykonane z materiału biodegradowalnego wiszą do momentu rozerwania ich przez wiatr.


Ze względu na zmieniające się warunki klimatyczne na Ziemi, wiatry przybierają na sile. Zużycie flagi wizualizuje to, a jednocześnie kurczącą się przyszłość przyszłych pokoleń. Światowa dystrybucja flagi neutralnej kolorystycznie opiera się na założeniu, że ludzkość ponosi wspólną globalną odpowiedzialność za przyszłość, niezależnie od interesów narodowych. Celem projektu jest prezentacja flag na wystawach sztuki, w przestrzeni publicznej, na wszystkich kontynentach i w jak największej liczbie krajów oraz udokumentowanie tego.
Przyjaciele i rodzina Mauritsa angażują się w rozpowszechnianie flagi, ponieważ 3 marca 2023 r. zaginął on na El Hierro. Maurits wywieszał już flagi na wystawach w Polsce, Portugalii i jedną na wolności na El Hierro. Jeśli chciałbyś wywiesić flagę publicznie w dowolnym miejscu na świecie, chętnie prześlemy Ci kopię. Istnieje również możliwość wykonania własnych flag na wzór flagi Mauritsa, instrukcja znajdziesz pod tekstem. Dla dokumentacji chętnie otrzymamy zdjęcia flag z całego świata, które zostaną opublikowane w późniejszym terminie.